Inauguracja X| edycji Kampanii Pisania Piórem

 

19 września 2013 w warszawskim Muzeum Literatury odbyła się Inauguracja XI edycji Kampanii Pisania Piórem. Podczas wydarzenia odsłonięte zostały tematy prac konkursowych, a licznie przybyłe Gwiazdy mówiły o ogromnych zaletach ręcznego pisania.

 

Zaproszeni Goście od wejścia wprowadzeni zostali w nostalgiczny nastrój, a panująca atmosfera pełna była relaksu i nauki. Były wielkie regały pełne książek, wystawy piór historycznych firmy Parker i najpiękniejszych prac konkursowych nadsyłanych przez dzieci w ciągu dziesięciu edycji konkursu Ładnego Pisania. Wyjątkowa atmosfera podkreślona została grą na pianinie, za którym zasiadał Tymoteusz Hartman.

 

Wśród licznie przybyłych Gości nie zabrakło też Odety Moro – Figurskiej, Rafała Cieszyńskiego – Ambasadora Kampanii, Lidii Kopani, a także Katarzyny Pakosińskiej i Andrzeja Pągowskiego – członków Kapituły Konkursu. Atmosferę podtrzymywała prowadząca – Aleksandra Mikołajczyk.

 

Podczas wydarzenia zostały oficjalnie odsłonięte tematy konkursowe tegorocznej edycji Konkursu Ładnego Pisania, który towarzyszy Kampanii od początku jej trwania. Był to moment, w którym zapanowała cisza, a chwilę później ogromne poruszenie – szczególnie wśród zaproszonych dzieci z międzynarodowej szkoły podstawowej i gimnazjalnej ARGONAUT. Dla nich został także zorganizowany konkurs na najładniejsze napisanie hasła tegorocznej Kampanii: „Pisanie Piórem podnosi kulturę”, w którym najładniej piszący uczeń otrzymał pióro marki Parker.

Podczas całego spotkania nie mogło zabraknąć wystąpień Gwiazd, w których podkreślane były zalety ładnego pisania i jego propagowania. Wielokrotnie wskazywano także na zanik zdolności pisania piórem, co jednogłośnie uznano za ogromne zagrożenie w dobie nowych technologii. Gwiazdy podzieliły się również swoimi wrażeniami na temat Kampanii Pisania Piórem i zdradziły tajemnice gdzie, kiedy i jak często same posługują się piórem.

 

Podczas Inauguracji XI edycji Kampanii Pisania Piórem można było również zapoznać się po raz pierwszy z poradnikiem „Podstawy Ładnego Pisania” autorstwa Leszka Sołtysa – wykładowcy wrocławskiego ASP, w którym szukać należy wskazówek dotyczących trudnej sztuki kaligrafii.

 

CieszyńskiIn

Ambasador Kampani Pisania Piórem – Rafał Cieszyński

PągowskiIn

Członek Kapituły Konkursu Andrzej Pągowski

AMikolajczyk i PakosińskaIn

Członek Kapituły Katarzyna Pakosińka wraz z  prowadzącą Inaugurację Aleksandrą Mikołajczyk

ArgonautIn

Uczniowie Międzynarodowej Szkoły Podstawowej i Gimnazjalnej Argonaut

KapitułaIn

Kapituła Konkursu Ładnego Pisania wraz z zaproszonymi goścmi