Kalendarz autorski

Specjalnie z okazji Ogólnopolskiego Dnia Pisania Piórem, marka Parker wypuściła limitowaną edycję wyjątkowego kalendarza autorskiego na 2011 rok. Promotorem kalendarza jest Andrzej Pągowski, artysta grafik, który zaprosił do udziału w przedsięwzięciu 11 osobistości, twórców poszczególnych kart kalendarza. Środki z licytacji kalendarza i oryginałów prac zostaną przekazane na szkołę podstawową w Bogatyni, która szczególnie ucierpiała w zeszłorocznej powodzi.

Kalendarz nie jest przeznaczony na sprzedaż, a jego powstanie stało się pretekstem do zebrania środków na remont Szkoły Podstawowej nr 1 w Bogatyni. W sierpniu 2010 roku, woda z płynącej tuż obok szkoły Miedzianki zalała kuchnię, stołówkę oraz szatnię.  Zdewastowany został teren wokół szkoły, ogrodzenie, sprzęt kuchenny, nagłośnienie, urządzenia wentylacyjne. „Jedynka” to najstarsza szkoła  w Bogatyni. Liczy sobie ponad 60 lat. Doświadczyła przez ten czas przeobrażeń, przebudowań, zmian ustroju i pokoleń. Przed szkołą kolejne wyzwanie, któremu sprostać chcą również polscy artyści.

Dzięki ich inicjatywie powstał wyjątkowy kalendarz, a wśród autorów grafik i rycin znajdziemy takich artystów jak:

 1. Andrzej Pągowski
 2. Andrzej Dudziński
 3. Andrzej Mleczko
 4. Adam Myjak
 5. Allan Starski
 6. Andrzej Wajda
 7. Czesław Czapliński
 8. Daniel Libeskind
 9. Gosia Baczyńska
 10. Joanna Sarapata
 11. Przemysław Trust Truściński
 12. Waldemar Świerzy

Każdy z nich stworzył jedną z dwunastu oryginalnych kart kalendarza.
Licytacja oryginałów prac, wykonanych przez artystów odbędzie się podczas wernisażu 12 lutego 2011 roku. Tego dnia przypada bowiem Ogólnopolski Dzień Pisania Piórem, którego inicjatorem jest marka Parker. Licytacja odbędzie się w warszawskiej Galerii Zachęta.

Prestiżowy kalendarz ukazał się w limitowanej edycji 1 000 sztuk.

Zaobacz cały kalendarz autorski

Dom aukcyjny Artinfo przyjmuje zlecenia kupna prac z Kalendarza. Wszyscy zainteresowani mogą skorzystać z funkcji „zgłoszenia kupna” lub zgłosić takie zapotrzebowanie mailowo lub telefonicznie, na podany na stronie aukcji numer kontaktowy.

W czasie aukcji w Zachęcie przedstawiciele domu aukcyjnego skontaktują się na podany wcześniej numer telefonu i będą licytować wspólnie z Państwem, relacjonując cały czas przebieg licytacji. Istnieje również możliwość podania górnego limitu ceny (informacje poufne), do poziomu którego dom aukcyjny licytował będzie w Państwa imieniu.

Artinfo.pl nie pobiera żadnych dodatkowych kosztów pośrednictwa. Nie wymaga też wpłaty wadium.

link do katalogu aukcji