Konkurs Ładnego Pisania – zostały już tylko 3 dni!

Konkurs Ładnego Pisania, który jest częścią Kampanii Pisania Piórem, dobiega końca. Czas składania prac konkursowych upływa już 10 listopada. Nie zwlekaj, weź udział i Ty!

Kampania Pisania Piórem jest akcją społeczną organizowaną przez markę Parker i Fundację Polska Przedsiębiorcza. Ma na celu promowanie ręcznego pisania wśród uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych, które w dobie nowych technologii zanika.

Konkurs Ładnego Pisania będący częścią Kampanii Pisania Piórem rozpoczął się 19 września, a termin nadsyłania prac zakończy się 10 listopada 2013. Jest to dzień, do którego wysyłać można prace konkursowe napisane na jeden z trzech tematów:

1. Ważne rzeczy, o których nieczęsto mówią nam w szkole.

2. Każdy człowiek ma swoje mocne strony. Napisz tekst pt. „Jestem mistrzem…”

3. Czasem zaskakują nas wydarzenia dziwne, fascynujące, niezwykłe, przerażające. Opowiedz o jednym z nich.

W Konkursie Ładnego Pisania oprócz tytułu Najładniej Piszącego Ucznia Roku, zdobyć można wiele atrakcyjnych nagród, a nagrodą główną jest 10-miesięczne stypendium o łącznej wartości 5 000zł.

Finał Konkursu odbędzie się 12 grudnia w warszawskim Pure Sky Clubie, z którego roztacza się piękny widok na stolicę. Tego dnia dziesiątka wybranych przez Kapitułę uczniów przystąpi do dogrywki na żywo. Ich zadaniem będzie jak najładniejsze przepisanie podanego czterowersu. Zwycięzcy wyłonieni zostaną m.in. przez Katarzynę Pakosińską, grafika Andrzeja Pągowskiego i dr hab. językoznawstwa Agnieszkę Frączak, a także Sekretarz Rady Języka Polskiego przy PAN Katarzynę Kłosińską.