„O!Błędnego Dyktanda” – Zostań O!Błędnym Mistrzem Ortografii!

Drodzy entuzjaści ładnego pisania! Z wielką przyjemnością informujemy, że już niedługo startuje „O!błędne Dyktando”, czyli wyjątkowa akcja edukacyjna pod patronatem Pilot Pen Polska. Ten ogólnopolski konkurs pozwoli sprawdzić waszą wiedzą na temat ortografii, interpunkcji oraz gramatyki.

Wystarczy wejść na stronę www.odyktando.pl i w jak najkrótszym czasie ukończyć dwa zadania: dyktando oraz „ortogrę”. Zwieńczeniem turnieju online będzie wydarzenie, na które zaprosimy najlepszych uczestników „O!Błędnego Dyktanda”.

Jest o co walczyć ponieważ wśród nagród znalazły się m.in. konsola PlayStation4, Smartwatch Sony – SmartBand Talk SWR30, Kindle Paperwhite 2 bez reklam, Słuchawki Sony MDRV-150 i komputer osobisty. W konkursie można też zdobyć niezwykłe długopisy Frixion, których tusz reaguje na ciepło i pozwala wielokrotnie poprawiać błędy.

To jednak nie wszystko! Kolejne nagrody będzie można zdobyć podczas finału akcji, który odbędzie się w Warszawie. Najlepsi uczestnicy zostaną wyłonieni w dwóch kategoriach: do lat 12 i od lat 12. Do zdobycia notebooki Lenovo Ideapad 100, tablety Lenovo i Samsung, czytniki Pocketbook Basic2, głośniki HP S6000 i wiele, wiele innych!

fbpost_poprawiony

Zaproszenia na wydarzenie otrzyma aż 300 najlepszych uczestników „O!Błędnego Dyktanda”. Wejdźcie na www.odyktando.pl i zmierzcie się z uczniami z całej Polski. Oprócz nagród dla uczestników przewidziano również prezenty dla najlepszych szkół!

Ważnym elementem akcji są również działania partnera. Zespół Brainly, w Polsce znanego też jako Zadane.pl, przeanalizował 5 milionów pytań zadanych przez użytkowników portalu, aby wybrać najczęściej pojawiające się błędy i ułożyć specjalne zadanie dla uczestników wydarzenia, które odbędzie się w styczniu. To tam zaprosimy 300 osób, które najlepiej poradziły sobie z dyktandem w wersji online. Zadanie zostało przygotowane przez Panią Annę Jezierską, użytkowniczkę, moderatora i eksperta w dziedzinie języka polskiego w społeczności Zadane.pl.

logo_dyktando