Tematy Konkursu

2013

 1.  Ważne rzeczy, o których nieczęsto mówią nam w szkole.
 2.  Każdy człowiek ma swoje mocne strony. Napisz tekst pt. „Jestem mistrzem…”
 3.  Czasem zaskakują nas wydarzenia dziwne, fascynujące, niezwykłe, przerażające. Opowiedz o jednym z nich.

2012

 1. Podczas wakacji spotykasz rówieśnika, który nie pisze piórem. Zaprzyjaźniasz się z nim. Przekonaj go, że warto pisać wiecznym piórem.
 2. Opisz, jak chciałabyś/chciałbyś przebudować swoje osiedle albo swoją miejscowość. Może czegoś tam brakuje? Co należałoby zrobić, żeby było to idealne miejsce do życia? A może nic nie trzeba tam zmieniać – dlaczego?
 3. Napisz list otwarty (czyli takie pismo, które może być opublikowane w prasie) w najważniejszej dla siebie sprawie.
 4. Janusz Korczak był wielkim przyjacielem dzieci; starał się  zawsze ich wysłuchać i rozumieć ich sprawy. Co chciałabyś/chciałbyś mu powiedzieć? Napisz do niego list.
 5. Pamiętasz EURO? Pamiętasz, jak kibicowałaś/kibicowałeś (z rodziną, z przyjaciółmi, z innymi mieszkańcami Twojej miejscowości)? Napisz, jak to było.

2011

 1. Wyobraź sobie, że można podróżować w czasie. Możesz więc zaprosić na obiad dowolną osobę żyjąca kiedykolwiek na Ziemi. Napisz list do tej osoby wyjaśniający dlaczego właśnie z nią chciałbyś porozmawiać podczas obiadu.
 2. Ludzie różnie traktują zwierzęta – jedni dobrze, inni źle. Jak myślisz, co zwierzęta przekazałyby nam, gdyby umiały pisać?
 3. „Pisanie piórem kształtuje charakter” – jak rozumiesz tę maksymę? Czym jest dla Ciebie pisanie piórem?

2010

 1. Są rzeczy, których nie można kupić za żadne pieniądze. Niektórzy twierdzą, że to one tworzą  prawdziwe bogactwo człowieka. Którą z nich chciałabyś/chciałbyś mieć, żeby poczuć się bogaczem?
 2. Przeniosłaś się/przeniosłeś się sto lat wstecz – jest rok 1910.  Wyjaśnij ludziom, których spotkałaś / spotkałeś, czym się różni twoje życie od ich życia.
 3. Niespodziewanie znalazłeś się w dżungli amazońskiej. Jest gorąco, krzyczą papugi, a za krzakiem… Napisz, co stało się potem.

2009

 1. Opisz książkę albo film, które Cię zachwyciły.
 2. Napisz list do Macieja Stuhra.
 3. Ja za 10 lat…

2008
Zadaniem konkursowym VI edycji Kampanii Ładnego Pisania było opisanie za pomocą wiecznego pióra swojego największego marzenia

2007

Zadanie konkursowe polegało na opisaniu za pomocą wiecznego pióra najpiękniejszego dnia w swoim życiu.

2006
Zadanie konkursowe polegało na opisaniu za pomocą wiecznego pióra  swojego najciekawszego przeżycia lub wydarzenia w formie listu do dowolnej osoby.

2005
Zadanie polegało na napisaniu odręcznym; za pomocą wiecznego pióra krótkich podziękowań (maksymalnie 10 zdań) skierowanych do wybranego poety, podziękowań za jeden z napisanych przez niego utworów.

2004
Uczestnicy mieli za zadanie przepisać w domu dwie wybrane samodzielnie fraszki bez linii pomocniczych na gładkim papierze.

2003
Uczestnicy mieli za zadanie przepisanie w domu dwóch wybranych według własnego uznania wierszy.